Jak často absolvovat vyšetření

15.02.2011 13:46

Vyšetření hrazená z veřejného zdravotního pojištění:

Doporučujeme preventivní vyšetření každého, kdo docílil  40. roku života, přesto, že je zcela zdráv a bez rodinné zátěže očních onemocnění. Pak každé dva roky.

U lidí s vysokou zrakovou zátěží, např. při celodenní práci na PC, při práci v noci, při častém řízení motorových vozidel i v noci, doporučujeme vyšetření jednou za rok.

Jednou za rok je vhodné komplexní vyšetření u pacientů s celkovým nemocněním, např. s cukrovkou, vysokým krevním tlakem, kardiovaskulárními chorobami, onemocněním štítné žlázy apod.

Pravidelné kontroly u očních onemocnění jako je zelený zákalšedý zákal, onemocnění sítnice – věkem podmíněné makulární degenerace, oční komplikace u cukrovky, vysokého krevného tlaku, apod. se řídí charakterem a stupněm nemoci a termín kontroly je vždy dohodnut při vyšetření.

 

Vyšetření nehrazená z veřejného zdravotního pojištění:

Řidič motorového vozidla je povinen absolvovat prohlídku o oprávněnosti k řízení před zahájením výcviku.

Řidič amatér pak v 60, 65 a 68 letech, poté každé dva roky.

Řidič z povolání se podrobuje prohlídce každé dva roky, po 50-tém roce věku každoročně.

Pokud nejsou splněny podmínky pro bezpečné ovládání motorového vozidla, musí lékař vystavit posudek o zdravotní nezpůsobilosti k řízení a je povinen hlásit dopravnímu inspektorátu takovou osobu, u níž nezpůsobilost zjistil a to i tehdy, pokud  nebylo vyšetření provedeno s cílem kontroly k řidičskému oprávnění.

Ceník nehrazených výkonů zde.

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Tvorba webu zdarma s WebnodeWebnode